Η ιστορία της μεγάλη... η φανέλα Βυσσινί... τέτοιος κόσμος τόση Τρέλα μόνο στην Προοδευτική... και στο στήθος έχει πάντα... φοίνικα και την φωτιά... που στα δύσκολα σημαίνει... πως ποτέ της δεν λυγά...

powered by Agones.gr (Stoixima)

Δευτέρα 1 Μαρτίου 2010

Προοδευτική... επιστροφή!

Στο γήπεδο του Κορυδαλλού η Προοδευτική επικράτησε του Αρη Αμφιάλης, πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό 3-2 και μείωσε στους δύο βαθμούς, τη διαφορά από τον Αχαρναϊκό, γεγονός που δίνει νέο ενδιαφέρον στη μάχη της ανόδου για τις δύο ομάδες.

Η Προοδευτική πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 8ο μόλις λεπτό με τον Χατζηγεωργαλή, αλλά με πέναλτι του Καλύκα, ο Αρης Αμφιάλης έφερε το ματς στα ίσια στο 38'. Με αντεπίθεση διαρκείας στο β' ημίχρονο, η Προο προηγήθηκε 2-1 με τον Ουσταμπασίδη στο 60' και 3-1 με τον Χαλκιά στο 82ο λεπτό, για να διαμορφώσει ο Καλύκας και πάλι με πέναλτι το τελικό 3-2 πέντε λεπτά πριν το φινάλε.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής στον 9ο όμιλο.
Αμφιάλη – Κορωπί 1-0
Ωρωπός - Αήττητος Σπάτων 0-1
Δάφνη Δαφνώνα – ΑΕ Περάματος 1-2
Αιολικός – Μαρκό 6-0
Διαγόρας Αγ. Παρασκευής – ΑΕΛ Καλλονής 0-3
Ελλάς Ποντίων - Ολυμπιακός Λαυρίου 1-1
Κερατσίνι – Αχαρναϊκός 0-0
Προοδευτική - Αρης Αμφιάλης 3-2